29.02.2016

FRANSIZ POİNTER (AV KÖPEĞİ)

Global Bilgiler  /  at  21:47  /  No comments

fransız pointer

Kökeni:
Bütün pointerierin Italya'dan geldiğine dair yerieşmiş bir görüş vardır. Buna karşılık bazı yazarlar Molossus ile tazının çiftleşmesiyle oluşan Fransız pointerinin yerli bir cins olduğunu iddia ederier.

Güçlü ama hantal olmayan bu köpeğin muhteşem bir başı ve soylu bir görünüşü vardır. Kafatası hafif çıkık yüzü dörtk-şe iri burnu kahverengidir. Gözler: kestane ya da koyu sarı; ciddi ve dost bakışlı. Kulaklar: sarkıkhafif pileli. Kuyruk: kesik. Göğüs: geniş ve çıkık. Omuzlar vebacaklar: çok kaslı. Yükseklik: 56-65 cm. Ağırlık: 25-32 kg. Tüyler sık ve kalın baş ve kulaklarda ince. Renk: kestane lekeli beyaz; alabalık desenli olabilir.

Kişiliği:
Itaatkar sadık aile içinde sakin.

Kullanımı:
Koku alma duyusu mükemmeldir. En zor arazilere uyum sağlayabilir. Çok güzel heykelsi birgörünüşü vardır. Hertürlü ava uyum sağlayabilir. Ancak avını biraz sert ısırır.
http://www.kuluckaclub.com/konu-fransiz-pointer.html

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.