31.01.2016

Ulusal Havza Yönetim Stratejisi Hazırlanması Süreci

Global Bilgiler  /  at  03:07  /  No comments

UHYS belgesinin hazrlanması aşağıdaki süreç çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.

Sürecin koordinasyonu ve sekretarya görevi OSİB ÇEM Genel Müdürlüğünce yürütülmüştür.

UHYS belgesinin yazımı ilgili kurum ve kuruluşlarının seçkin uzman elemanlarından oluşan Teknik Komite (TK) tarafından şu kaynaklardan yararlanarak gerçekleştirilmiştir: (i) havza yönetimi ile alakalı mevcut önemli raporlar ve dokümanlar; süreç çerçevesinde düzenlenen dört çalıştay; (iii) kurum ve kuruluş ziyaretleri ve toplantıları; (iv) çok sayıda paydaş kurum ve kuruluşların (kamu kuruluşları, STK’lar, meslek kuruluşları, üniversiteler, valilikler, belediyeler, özel sektör, vb.) tarafından (taslak belgenin Web sayfasında yayınlanması ve yaklaşık 180 civarında kuruluşa yazı yazmak suretiyle) elde edilen görüşler ve öneriler. Belgenin geliştirilmesi ile ilgili üst düzeyde değerlendirmeler ve kritik konularda kararların alınması ilgili kuluşların üst düzey yöneticilerinden oluşan Yönlendirme Kurulu (YK) tarafından alınmıştır. 

Kalkınma Bakanlığın (KB) Tüm süreç boyunca görüş ve desteklerini sağlamıştır. OSİB tarafından sunulan UHYS belgesi son taslağa son şeklinin verilmesi ve YüksekPlanlama Kurulu’na (YPK) sunulması KB tarafından gerçekleştirilmiştir.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.