2.02.2016

Bermuda Şeytan Üçgeni

Global Bilgiler  /  at  02:44  /  No comments

Bermuda Şeytan Üçgeni
Sır dolu birçok olayın öyküsüdür Bermuda Şeytan Üçgeni. Aniden kaybolan gemiler, uçaklar ve ardında bıraktığı soru işaretleri… Kimilerine göre gayet bilimsel bir olay, kimilerine göre ise, doğaüstü güçlerin varlığı söz konusuydu.

Bermuda Şeytan Üçgeni denildiğinde hep sırlarla dolu bir alan akıllara gelmektedir. Peki, bu akılları kurcalayan gizemli bölge nerededir ve burayı dikkat çekici kılan özelliği nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni, sır dolu olayları ile nam salmış bölge, Atlantik Okyanusu’nda Miami Bermuda ve Puerto Rico sınırları içerisinde bulunan üçgen şeklindeki alandır. En bilinen tanımıyla ise birçok uçak ve geminin Atlas Okyanusursquo;nda nedeni hâlâ tartışılır bir şekilde kaybolduğu alanın ismidir. İlk zamanlarda burada manyetik bir alanın varlığı öne sürülse de ileriki zamanlarda yapılan tartışmalar ile bu gizem, farklı boyutlar kazanmıştır.

Bermuda Aktif Bir Doğal Gaz Bölgesi miydi?

Bermuda Şeytan Üçgeni bilinmezliğine en son eklenen ve bilimsel gerekçeler sunan tartışma ise, burada aktif bir doğal gaz alanının varlığıydı. Bilim adamları, doğal gazın okyanus tabanlarından da çıkabileceğini bilimsel tarif üzerine anlatmışlardır. Buna göre, Bermuda şeytan üçgeni, Gulf Stream olarak adlandırılan sıcak su akıntısının geçtiği bölgede yer almaktadır. Buradaki zeminin aşırı ısınmasıyla birlikte tebeşir gazları erimiştir. Bu erimenin ardından hafifleyen gazlar yüzeye hızlı bir şekilde çıkıp o anda üzerinden geçen her şeyi içine çekmiştir.

Bilim adamları Bermuda şeytan üçgeni ile ilgili çalışmalarını hızla sürdürüyorlar, bölgenin gizemini kesin olarak aydınlatacak keşif haberi tüm dünyada heyecanla bekleniyor.

En Eski Rivayetler Nelerdi, Kristof Kolomb Ne Söylemişti?
Amerikan Sahil Koruma Örgütü’nün “hayal ürünü” olarak adlandırdığı bölgede, bazı bilim adamları doğaüstü güçlerin etkisi olabileceği üzerinde açıklamalar getirirlerken, bir başka görüş de bu bölgenin kayıp kıta Atlantisolduğunu ileri sürmüştür. Bu açıklamanın kaynağı, Amerika kıtasını keşfe çıkan Kristof Kolombrsquo;un keşif sırasında tuttuğu günlüklerine dayanmaktadır. Söylentilere göre Kolomb, burada gökyüzünde uçan ve daha önce benzerine rastlanmayan cisimlerden bahsetmiştir.

Flight 19 da Bermuda Şeytan Üçgeni Kurbanıydı
Bu uçağın kaybolması dünya çapında bir etki bırakmıştır. Çünkü Flight 19, İkinci Dünya Savaşı’nda Amerika’nın bombardıman için kullandığı önemli bir uçaktı. Uçak, 5 Aralık 1945’te saat 14:00 gibi Florida’dan havalandığında her şey yolundaydı. Bermuda Şeytan Üçgeni’ne gelindiğinde ise, uçağın aniden gözlerden kaybolması herkesi şaşırtmıştı. Peşin sıra, aynı gün içinde 6 uçağın da kaybıyla yoğun bir arama çalışmaları başlatıldıysa da bu uçaklara ait hiçbir ize rastlanmadı.

Kaybolan Gemi ve Uçak Kalıntıları Ne İfade Ediyordu, Beyaz Tabaka Neydi?
Kaybolma olaylarının çok sık yaşanmasıyla birlikte başlatılan arama çalışmaları sonucu bazı gemi ve uçak kalıntıları bulundu. Devam eden araştırmalarda suyun dibinde oluşan bembeyaz bir zemine rastlandı. Beyaz rengin oluşumu ise, suyun altındaki doğal gazların çok yüksek basıncın ve düşük sıcaklığın etkisiyle beyaz hidrat parçalarına dönüşmesine bağlandı. Bu hidrat parçalarının okyanus akıntısı ile karışarak büyük bir basınçla su yüzeyine çıktığı sırada bölgedeki uçak ve gemileri yuttuğu iddia edildi. Böylece Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi başlamış oldu.


   Share
   Posted in: , Posted on: 2.02.2016

   0 yorum:

   ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

   Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
   Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.