4.02.2016

SENTİNEL ADASI

Global Bilgiler  /  at  03:10  /  No comments

Hindistan'ın Kuzey Sentinel Adası'nda yaşayan ve bugüne kadar dış dünyayla hiçbir teması bulunmayan kabile, adaya girmeye çalışanları öldürüp yiyor.


Hindistan'ın Birlik bölgesinde bugüne kadar dış dünyayla hiçbir teması bulunmayan bir kabile bulundu.

Hindistan'ın Kuzey Sentinel Adası'nda yaşayan kabile, adaya girmeye çalışanları öldürüyor.Hindistan hükümeti gönderilen elçilerin yenildiği iddiaları üzerine adaya gidişleri yasakladı.

60 BİN YILLIK GEÇMİŞLERİ VAR

Teknolojinin bu kadar gelişmesine rağmen modern dünya ile temas etmeyen 100'e yakın kabile bulunuyor. Bu kabilelerden en önemlisi ise Hindistan'ın birlik bölgesinde yer alan Sentinel kabilesi. Kuzey Sentinel Adası'nda bulunan kabile üyelerinin 60 bin yıllık geçmişi olduğu açıklandı.

ATEŞLİ OKLARLA SALDIRI

Afrika'da göç ettikleri düşünülen bu kabilenin görüntülerine sadece Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) ulaşabildi. Yetkililer her ne kadar yerlilerle iletişime geçmeye çalışsa da başarılı olamadı. Hükümetin gönderdiği helikopterler ateşli okların saldırısına uğradı.

"SON DERECE SAĞLIKLI YAŞIYORLAR"

2006 yılında kıyıya çok yaklaşan iki balıkçı da öldürüldü. Adaya giden hiç kimsenin kurtulamadığı ve yenildiği iddiaları üzerine Hindistan hükümeti adayı yasakladı. Uluslararası Kurtuluş Organizasyonu'n direktörü Stephen Corry adada yaşayan yerlilerin dış dünyadan gelen bütün tehditlere rağmen son derece sağlıklı bir yaşama sahip olduğunu söyledi.

http://www.haberler.com/gonderilen-elcileri-oldurup-yediler-7232545-haberi/

Medeniyetten uzak hiç bir iletişim kurmayan Sentinel İnsanları


Sentinel kelimesi hemen Matrix filmindeki insan avlayan makineleri hatırlatıyor değil mi? Burada bahsedilen Sentineller Dünya üzerinde yaşayan en izole topluluktur.


Bengal Körfezinde, Andaman Adaları çevresinde bulunan Kuzey Sentinel adası teknik olarak Hindistan sayılsa da ülke anlaşmaları ve sınırları burada son bulmakta. Hindistan açıklarına bu medeniyetten uzak adada yaşayan topluluğa Sentinel adı verilmiş. Toplulukla iletişim kurmaya çalışan herkes pek de dost canlısı bir şekilde karşılanmamış. Bir grup Rus yer taraması yapmak için adanın üstünde helikopterle uçmuş ve oklar eşliğinde bir karşılamayla yüzyüze gelmişler.

Hiç bir iletişim kurulmamış olan Sentineller hakkında bir öngörüye sahip olmak oldukça zor. Görünüşe göre yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahip olan Sentineller yaklaşık 60,000 sene önce Afrika’yı ilk terkeden insanların torunları olabilir. Sahip oldukları dil Sentineller’in dışardan bir toplulukla binlerce sene hiç bir iletişimde bulunmadığını göstermekte. Hindistan devleti de yakın bir geçmişte iletişim kurma çabalarına bir son vermiş. Sentineller tüm bu sebeplerden dolayı Dünya’daki en izole toplum olarak kabul edilmekte.
http://drummerlizard.com/medeniyetten-uzak-kabileler/

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.