16.05.2016

BİN DOSYASI (Binary Files)

Global Bilgiler  /  at  16:02  /  No comments

Global Bilgiler
“ *.bin ” dosya uzantısı yaygın olarak sıkıştırılmış arşiv dosyları olarak programlar tarafından farklı amaçlar için kullanılır. 

Açılımıyla “Binary” olarak adlandırılan bu dosya türleri genellikle CD veya DVD dosyalarının Backup yansıması alındığında veya virüs yazılımlarının içerisinde görülür.

Bin Dosyası Ne İşe Yarar?

Bin dosyaları bilgisayarın içerisindeki farklı yazılımlar tarafından farklı amaçlar için kullanılabilir. Yani, bin dosyaları her zaman sadece sıkıştırılma amacıyla meydana getirilmiş dosyalar olmayabilir.

Bin Dosyası Açma


BIN dosyaları farklı yazılımlar tarafından meydana getirilebilir. Temel Binary dosyalarını basit bir metin editörü aracılığıyla açabileceğiniz gibi gelişmiş BIN dosyalarını açmanız için bu dosyanın meydana getirildiği yazılımı kullanmanız da gerekebilir. Örneğin Roxio Creator ile oluşturulan bir BIN dosyası bu yazılım veya bu yazılımla aynı amaca hizmet eden diğer yazılımlar sayesinde de çalıştırılabilir.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.