17.05.2016

ENTER TUŞU

Global Bilgiler  /  at  16:32  /  No comments

Global Bilgiler
Enter, (Giriş veya sonuç) bilgisayar klavyeleri üzerinde yer alan bir onaylama ve ekrana sonucu yazdırma tuşudur. Enter tuşu kullanım yerlerine göre farklı fonksiyonlarla birlikte kullanılabilmektedir.
Enter tuşu, bilgisayar ve benzeri cihazların klavyesi içerisinde yer alan bir komut tuşudur. Kullanıldığı yere göre farklı tepki verebilen Enter tuşu hem bir sonucu ekrana getirme hem de onaylama tuşu olarak kullanılmaktadır.
Enter Tuşu Ne İşe Yarar?

Enter tuşu sayesinde karşınıza gelen bir ekranı onaylayabilir, metin yazma esnasında bir alt satıra geçiş yapabilir veya ekrana sonuç getirilmesi gereken bir eylemi harekete geçirebilirsiniz. Örneğin Google'da arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazdıktan sonra Enter'a bastığınızda fareyi kullanmanıza gerek kalmaksızın arama sonuçlarının ekrana getirilmesini (sonuç) sağlayabilirsiniz.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.