16.05.2016

FN TUŞU

Global Bilgiler  /  at  14:47  /  No comments

Global Bilgiler
FN, özellikle dizüstü bilgisayar klavyelerinin üzerinde yer alan ve farklı özellikleri çalıştırmak için kullanılan bir komut tuşudur.

FN Tuşu

FN Tuşu Laptop bilgisayarların klavyesinde fazladan yer kaplamamak için düşünülmüş ve birçok Laptop bilgisayarda bugün dahi kullanılmakta olan bir tuştur. Bu tuşa genellikle ses açıp kapatmases seviyesini ayarlamaaydınlatma seviyesini ayarlama ve multimedya kontrolü gibi değişik ve farklı görevler eklenir.

FN tuşu sayesinde bu tuşların tamamı var olan tuşların üzerine yerleştirilir ve yalnızca FN'e basıldığı anda bu tuşların işlevini yerine getirmesi sağlanır. Böylece klavyenin dizgisinin bozulmasına ve fazladan tuş veya düğme eklenmesine gerek kalmadan cihazın tüm fonksiyonları kullanılabilir hale getirilir.
Global Bilgiler


FN Tuşu Ne İşe Yarar?
FN Tuşu için belirlenmiş olan herhangi bir standart bulunmuyor olmasına karşın bu tuşu çoğu zaman CTRL (Control) tuşunun hemen yanında bulabilirsiniz. FN tuşunun cihazınızdaki fonksiyonunu öğrenmenin en kolay yoluysa FN tuşuyla aynı renkte olan diğer simgeleri takip etmektir. FN tuşu ile aynı renge sahip olan diğer tuşları aynı anda kullandığınızda simgede görünen işlem bilgisayar tarafından çalıştırılacaktır.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.