16.05.2016

JPG & JPEG (Joint Photographic Eperts Group)

Global Bilgiler  /  at  15:19  /  No comments

Global Bilgiler
JPG veya JPEG olarak karşınıza çıkabilecek olan kısaltma Joint Photographic Eperts Group'un kısaltmasından oluşan, kayıplı bir dosya sıkıştırma uzantısıdır.
JPG Dosyası
JPG uzantısı artık birçok üretici tarafından kabul edilmiş ve özellikle fotoğraflar için en ideal uzantılardan biri olarak görülen bir kayıplı dosya uzantısıdır. JPG dosyaları toplam dosya boyutunu boyutun %5'ine kadar düşürebilme yetisine sahiptir. Bu sıkıştırma işlemi sonrasında görsele ait bazı minik detaylar ortadan kaybolmaktadır.
JPG Dönüştürme
Bir JPG dosyasını GIF, PNG veya istediğiniz daha farklı bir dosya uzantısına dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için http://image.online-convert.com/convert-to-jpg gibi yıllardır kullanılan bir online çeviriciden yardım alabilirsiniz. Yukarıdaki linkte yer alan araç sayesinde istediğiniz JPG dosyasını bilgisayarınıza hiçbir yazılım yüklemenize gerek kalmadan istediğiniz daha farklı bir uzantıya çevirebilirsiniz.

Eğer JPG dönüştürme işlemi sırasında online bir yardımcı yerine bir yazılımdan faydalanmak istiyorsanız, yaygın olarak tercih edilen ImageConverter isimli yazılımı da deneyebilirsiniz.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.