17.05.2016

Tab Tuşu

Global Bilgiler  /  at  16:41  /  No comments

Global Bilgiler
Tab, programlama dilinde bilindiği üzere sekmeler için kullanılan bir kısaltmayken aynı zamanda klavyelerimizin üzerinde yer alan bir tuştur. Tab tuşu klavyeler içerisinde en sol kısımda ve CapsLock tuşunun hemen üstünde yer alır.

Tab Tuşu Ne İşe Yarar?

Tab tuşu; fare kullanmaksızın yazma imlecini kolayca hareket ettirmemize yardımcı olan ve satır sonu veya satır başı yapabilmemizi sağlayan bir klavye tuşudur. Bu tuş ve yön tuşları sayesinde yazı yazarken imleci istediğimiz yönde ve hızlıca hareket ettirebiliriz. Tab tuşunu metin yazma penceresi içerisinde tek bir defa bastığımızdaysa bir kaç boşluk atma işlemini yerine getirebiliriz.


Tab tuşu aynı zamanda seçilebilir diyalog kutularında da bir diğer seçeneğe geçme veya bir alttaki boşluğa/seçeneğe geçme konusunda bize yardımcı olabilir.  Tab tuşu sayesinde bilgisayarı kullanmamız esansında fareyi daha az kullanırız ve klavye üzerinde tam hakimiyet kurabiliriz.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.