16.05.2016

TIFF (Tagged Image File Format)

Global Bilgiler  /  at  15:14  /  No comments

Global Bilgiler
TIFF, (Tagged Image File Format) görsel dosyalar için kullanılmakta olan bir dosya formatıdır. TIFF ilk defa 1986 yılında kullanılmaya başlanmış ve Aldus isimli şirket tarafından meydana getirilmiştir.

TIFF Dosyası son derece esnek ve düzenlenebilir bir dosya formatıdır. İçerisinde etiketlerin kullanılması sonucunda içerisinde birden fazla görsel dosyası barındırması sağlanabilir ve böylece tek bir görsel içerisinde birden fazla görsellere yer verilebilir. Sayfa biçimini desteklemesi sayesinde bir TIFF dosyası içerisinde birçok görüntüye yer verilebilir.

TIFF Dosyaları kayıpsız görüntü depolama özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından arşiv dosyaları meydana getirilmek için kullanılırlar. Yüksek renk derinliği olan görüntüler için uygun olan TIFF dosyasının bilgisayarlarda görülen uzantısıysa *.tif'dir.

TIFF Converter

Elinizde bir TIFF dosyası var ve bu dosyayı daha farklı bir dosya formatına çevirmek istiyorsanız bu linkte yer alan aracı kullanabilirsiniz. Linkte yer alan araca çevirmek istediğiniz TIFF dosyasını ister doğrudan ister uzak bir kaynaktan isterseniz de Dropbox ve Google Drive benzeri bir depolama servisinden yükleyebilirsiniz. Ardından seçenek menüsünden TIFF dosyasının çevirileceği formatlardan istediğinizi seçtikten sonra çevirme işlemi kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

TIFF JPEG FARKI
Tiff genelde baskı işlerinde kullanılan yüksek boyutlu bir formattır.Jpeg ise sıkıştırılmış bir format olduğu için kalite kaybı vardır ama internet ortamı için uygun,grafik ve fotoğraf gibi alanlarda yetersiz kalitededir.Png ise jpegden daha kaliteli ve Adobe Fireworks programının resmi uzantısıdır.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.