8.09.2016

TAVŞAN ADASI

Global Bilgiler  /  at  10:32  /  No comments

Global BilgilerTAVŞAN ADASI NEREDEDİR
ÇANAKKALE'nin Bozcaada İlçesi'nin 1 mil kuzeyinde bulunmaktadır, yaklaşık 1000 dönüm büyüklüğündedir. Tavşan (Mavriya) Adası, 'Eşek Adası' olarak da bilinmektedir.
ADANIN ÖZELLİKLERİ
Sayısız batık ve zengin canlı yapısının yanı sıra, temiz deniziyle dalış tutkunları için cazibe merkezi durumundadır. Tavşan Adası'nda önceki yıllarda hayvancılıkta yapılmıştır ama şu an adada herhangi bir yerleşim yada faaliyet bulunmamaktadır. Halihazırda adada bir denizfeneri, iki iskele, tatlı su ve akarsu kaynakları mevcuttur. Üzerinde yüzlerce tavşanın yaşamakta olup ismini bu tavşanlardan almıştır. Eşsiz güzellikteki koylarıyla potansiyel turizm merkezi durumundadır. Alt yapısı ve elektriği bulunmamakta ve gemi seferi yoktur. Adaya ulaşım özel teknelerle sağlanmaktadır. Yaz sezonunda dalış turizmine meraklı kişilere özel turlar düzenlenmektedir.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.