29.10.2016

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar?

Global Bilgiler  /  at  18:28  /  No comments

Global Bilgiler
Çabuk kuruyan, ısıya karşı dirençli ve az miktarla kolay yapışma sağlayan kuvvetli bir yapıştırıcı olan Japon yapıştırıcısı ele bulaştığında çıkması zor bir leke oluşturur.

Japon yapıştırıcısı çok güçlü bir yapıştırıcıdır ve hızlı yapışır. İki malzemeyi birbirine yapıştırırken yanlışlıkla ele bulaşan Japon yapıştırıcısı hemen çıkarılmazsa deriye zarar verebilir. Hemen müdahale ederek Japon yapıştırıcısı elden çıkarılmalıdır.

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?
  • Oje çıkarmakta kullanılan ve hemen her evde bulunan aseton Japon yapıştırıcısını çıkarmakta kullanılabilir.
  • Eğer Japon yapıştırıcısı vücudunuzun aseton kullanılamayacak bir yerine (gözler, dudaklar gibi) bulaşırsa muhakkak bir eczacıya danışın. El, kol gibi yerlerde ise aseton kullanılabilir.
  • Kullanacağınız oje çıkarıcısının aseton içerdiğinden emin olun. Aseton içermeyen oje çıkarıcı işe yaramayacaktır.
  • Aseton içeren oje çıkartıcısını Japon yapıştırıcısının elinize bulaştığı bölgeye 2-3 damla damlatın.
  • Aseton, Japon yapıştırıcısının yumuşamasını sağlar. Asetonu damlattıktan sonra elinizi hafifçe ovalayın. Fakat dikkatli olun, cildinize zarar vermeyin.
  • Japon yapıştırıcısı elinizden çıkana kadar ovalamayı sürdürün. Aseton cildin kurumasına sebep olur. Bu sebeple leke çıktıktan sonra ellerinizi sabunlu suyla yıkayın. Ardından da elleriniz nemlendirin.
  • Bu yöntemi kullanarak elinize bulaşan Japon yapıştırıcısını kolayca çıkarabilirsiniz.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.