29.10.2016

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Global Bilgiler  /  at  18:32  /  No comments

Global Bilgiler
Nar lekesini çıkarmak için uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntem.

Limon Kolonyası ile Leke Çıkarma
Nar lekesine kurumadan önce hemen müdahale edebilmeniz çok önemli. Henüz kurumamış nar lekesini çıkarmak için limon kolonyası kullanabilirsiniz. Nar lekesinin üzerine limon kolonyası damlatın. Bir süre bekleyin ve ardından temiz beyaz bir bezle lekeyi bastırarak silin. Silerken muhakkak beyaz bir bez kullanın. Son olarak da lekeli yeri yıkayın. Bu yöntem nar lekesi henüz kurumamışsa etkili olur.

Kurumuş Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Nar lekesini geç fark ettiyseniz ve leke kurumuşsa işiniz biraz daha zordur. Bu durumda da deterjan kullanmanız gerekir. Lekenin üzerine deterjan dökün ve biraz bekleyin, ardından temiz bir bezle iyice bastırın. Son olarak da lekeli yeri yıkayın.

Eldeki Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Nar soyduktan sonra ellerinizi çabucak yıkayın. Mümkünse soyarken de ellerinizi kağıt havluyla sürekli silin. Eldeki nar lekesini çıkarmak için ellerinizi limon kolonyası ile ovun ve ardından bol su ile yıkayın.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.