29.10.2016

Yeni Başlayanlar İçin Balık tavsiyeleri

Global Bilgiler  /  at  12:30  /  No comments

1-Lepistes:


Canlı doğuran balıklara (yumurtaların anne karnında döllendiği ve yavruların yumurtadan annenin karnında çıktığı tür) dahil olan lepistesler, belki de en ünlü akvaryum balığıdır. Erkeklerinin kuyrukları gösterişli renkler ve desenlerle kaplıdır. Tıpkı tavus kuşlarında olduğu gibi dişileri az renkli ve gösterişsizdir. Gruplar halinde dolaşırlar, bitkilerin arasında gezmeyi severler.
2-Neon Tetra:

Bu balıklar devamlı sürü halinde gezerler. Yerlerinde durmaz, devamlı hareket ederler. Kalabalık bir grup halinde satın alınması yerinde olur.
3-Plati:

Küçük, sevimli ve canlı renkli balıklardır. Diğer balıklarla rahat rahat geçinirler. Çiftli gruplar halinde dolaşmayı severler. Bunlar da canlı doğuranlara dahildir.
4-Kılıç kuyruk:

Uzun ve narin bu balıkların erkek olanlarının kuyrukları kılıç gibi uzundur. Bunlar da genelde diğer balıklarla sorun çıkarmadan yaşarlar ama erkekleri kendi aralarında biraz dalaşırlar. Bu nedenle ya bir tane ya da üçten fazla sayıda erkek bulundurmalısınız. Bu türden de pek kolay yavru alınmaz.
5-Japon:

Bu tombul balık, beslenmesi en rahat olan türlerden biridir. Soğuk sularda bile rahat rahat yaşar. Hatta daha büyük olanları küçük ve alçak havuzlarda bile beslenir. Küçük ve havalandırmasız fanuslarda satıldığı görülse de bu yanlış bir uygulamadır. Geniş ve havalandırmalı akvaryumlarda rahat ederler.
6-Velifera:

Bu balık mollylerle çok yakın akrabadır.Üretimi değerlerine göre biraz daha zordur.
7-Molly:

Barışçıl bir balıktır.Kolaylıkla bakılabilir.Üretimi yapılabilir.
8-Zebra:

Oldukça dayanıklı bir türdür. Fazla nazlı değildir. Kavgacı bir balık değildir, kendisini rahatsız edenlerden de rahatça kaçacak kadar hızlıdır. Yeni başlayanlar için rahatça önerebileceğimiz bir türdür. Yumurtayla ürer.

Çöpçü Balığı:
Adından da anlaşılacağı üzere çöpleri temizleyerek akvaryum temizliğine yardımcı olmasından ötürü yeni başlayanlar için ideal bir balık türüdür. Diğer balıkların yiyemediği ve yere çökmüş yem parçalarını ve diğer çöpleri karıştırıp havalandırarak filtrenin çekebileceği bir hale getirir.Global Bilgiler

Melek Balığı:
İyi bir filtreye sahip, yüksek ve geniş akvaryumlar ideal alanlarıdır. Sakin, uyumlu ve tek eşli yaşarlar. Kumları kazmaz ve bitkilere zarar vermezler. Akvaryumlarında rahatsız edici bir balık varsa kesinlikle çıkarılmalıdır; narin yapılarından ötürü stres yüzünden bir köşede saklanıp yemden kesilebilirler.
Global Bilgiler

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.