29.12.2016

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ FAYDALARI

Global Bilgiler  /  at  02:11  /  No comments

Global Bilgiler
Makyaj temizleyici
Makyaj temizlemek için o kadar etkili bir doğal malzemedir ki en dayanıklı, su geçirmez maskaranın bile kolayca çıktığını göreceksiniz. Bir parça pamuğa bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün, cildinize uygulayın. Sonrasındaysa iyi bir arınmaya ihtiyacınız olacak.
Ağız kokusu
Antifungal ve antibakteriyel özelliğinden dolayı ağız kokusuna en etkili çözümlerden biri de Hindistan cevizi yağıdır. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltip gargara yapın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakterileri yok etmeye de yardımcıdır.
Vücut nemlendiricisi
En kurumuş ciltte bile kısa sürede ipeksi yumuşaklık istiyorsanız Hindistan cevizi yağı çok doğru bir tercih. Deriyi yumuşatma özelliğiyle dirsek, topuk gibi çabuk kuruyan bölgelerde etkin bir yumuşama sağlar. Kuru bir cilde sahipseniz ve bir türlü ihtiyacınız olan nem seviyesine ulaşamıyorsanız kuruluktan kaynaklı ince çizgilerin önüne geçmede oldukça etkilidir. Cildinize nemi hapsetme özelliğiyle cilt elastikiyetini arttırır ve yaşlanma etkilerini azaltır.
Tırnak besleyici
Tırnaklarınız çok çabuk mu kırılıyor? Her gece yatmadan önce Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Hem tırnaklarınızın hem de tırnak çevresindeki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.
Makyaj fırçası temizliği
Her gün cildimizle temas eden makyaj fırçalarının temizliği oldukça önemlidir. Bu noktada Hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Anti bakteriyel bir sabunun içine bir çay kaşığı Hindistancevizi yağı dökün. Elde edeceğiniz bu karışımla makyaj fırçalarınızın kolaylıkla temizlendiğiniz göreceksiniz.
Dudak bakımı
Doğal Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında yarı katı hale gelir ve bu formuyla ideal bir dudak balmıdır. Dışarı çıkmadan önce bu kıvamdaki Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürerseniz olumsuz çevresel koşullara karşı etkili bir koruma elde ederseniz. Kuruma ve çatlamaların önüne geçersiniz.
Karın çatlakları
Hamilelikte karın çatlakları pek çok kadının kafasına takılır. Bunun için çatlaklar oluşmadan gerekli önlemleri almak önemlidir. Her gün karın bölgesine bol bol Hindistan cevizi yağı sürerseniz hem yeni çatlakların önüne geçer hem de daha önce oluşmuş olan çatlakların derecesinin azalmasına katkıda bulunursunuz. Her hamile kadının evde bir kavanoz Hindistan cevizi yağı bulundurması hem ekonomik hem de sağlıklı bir tercihtir.
Göz altı kremi
Göz çevresi bakımı için güvenle kullanabileceğiz en etkin doğal çözüm tabi ki de Hindistan cevizi yağıdır. Göz bakımı için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Her gece yatmadan 30 dakika önce, parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını gözaltlarınıza masaj yaparak uygularsanız zamanla gözaltı torbalarının ve ince çizgilerin onarıldığına şahit olacaksınız. Fakat miktarı minimum tutmakta fayda var aksi halde yağ bezelerinin oluşumuna zemin hazırlayabilirsiniz.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.