29.12.2016

Ilık su içmenin faydaları nelerdir?

Global Bilgiler  /  at  02:03  /  No comments

Global Bilgiler
Ağrıyı yatıştırır ve azaltır:
Ilık su, en etkili doğal ilaçtır. Kas krampları için birebirdir çünkü kılcal damar sirkülasyonunu düzeltir ve kasları rahatlatır. Suyun sıcak etkisi, karın kaslarını rahatlatarak karın ağrılarını yatıştırır.
Kilo kontrolüne yardımcı olur:
Ilık su ve sıcak su vücut sıcaklığını yükselterek metabolizmayı hızlandırır. Bu yolla vücut daha kısa sürede daha çok kalori yakar. Ayrıca, sabahları içilen bir bardak ılık su böbreklerin ve diğer boşaltım organlarının daha iyi çalışmasını sağlar.
Yaşlanmayı geciktirir:
Yaşlanmayla birlikte vücudumuzda toksik bileşenler artar. Sıcak su vücudumuzda biriken toksinleri atmamıza yardımcı olduğu için, yaşlanma sürecini yavaşlatır ve cildin elastikiyetini artırır.
Sindirim:
Vücuttaki su eksikliğinde kramplar ve vücutta şişmeler görülmektedir. Sabahları kahvaltıdan önce içeceğimiz bir bardak ılık su bağırsaklarımızın düzenli çalışmasını sağlar ve vücut fonksiyonlarımızın normal şekilde çalışmasına yardım eder.
Kan dolaşımı:
Bir kupa ılık su, kan dolaşım sistemimizin iyileşmesine de yardımcı olacaktır.
Burnu ve boğazı temizler:
Ilık su içmek soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede boğazı rahatlatır, ayrıca burun tıkanıklıklarının giderilmesinde de yardımcı olur.
Sivilceleri ve siyah noktaları önler:
Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.
Saçları canlandırır:
Ilık su içmek yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir. Bu saçlarınızın doğal canlılığını geri kazanmasında ve sağlıklı görünmesinde etkilidir.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.