17.12.2016

Ktunnel

Global Bilgiler  /  at  15:38  /  No comments

Global Bilgiler
İnternet konusunda tamamen özgürlükçü bir ülke olduğumuzu söylemek zor. YouTube, Twitter gibi sitelerin kapatıldığı ülkemizde çoğu zaman yasaklı bir siteyle karşılaşabiliyoruz. Bu sitelere girmenin en kolay yolu da Proxy kullanarak bizi başka bir ülkedeymiş gibi gösteren tünel hizmeti. İnternette bulunan yasa dışı veya toplum ahlakına uygun olduğu düşünülen içerikler, bulundukları sitelerin kapatılmasına kadar uzanan süreçlere sebep olabiliyor. Tek bir kişinin paylaştığı tek bir video yüzünden zamanında YouTube kapatıldığı için, bunun bir daha olmayacağını garanti etmek oldukça zor. Hali hazırda VPN veya Proxy gibi hizmetleri kendi bilgisayarımızda veya tarayıcımızda ayarlayarak bu sitelere girebiliyoruz ancak tünel hizmetleri bu süreci kolaylaştırıyor. Farklı bir ülkeden giriş yapıyormuşuz gibi siteleri yanıltan bu hizmet, şu an için internette yasaklı sitelere girmenin en kolay yolu.

Önceleri DNS değiştirerek site engellerini aşabiliyorduk ancak yeni düzenlemelerle birlikte siteler DNS değiştirilse bile girilemez hale geldi. Şu an ülkemizde, çoğunlukla sitelerin değil, bireylerin hataları sebebiyle kapatılan binden fazla web sitesi bulunuyor. Bu hatalar içerisinde kumar, uygunsuz içerik, yasalara aykırı paylaşım, telif hakkı ihlali gibi gerekçeler bulunuyor. Tünel hizmetleri de bu sitelere en kolay girişi sağlıyor. "Ktunnel" e ek olarak "Vtunnel" ve "HideMyAss" gibi hizmetler de yasaklı sitelere giriş için kullanılabilecek çevrimiçi seçeneklerdir.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.