16.12.2016

Tarihin En Acımasız İşkence Türleri

Global Bilgiler  /  at  22:01  /  No comments

Sıçanlı işkence


Pek ortaçağ içinde geçerli olmasa da, zamanında uygulanmış işkencelerin içinde yer almıştır.

İşkenceyi görecek kurbanın elleri, ayakları ve kafası bağlanır, sonrasında göbek tarafına gelecek şekilde kafes konur, bu kafes 2 katlı bir kafestir.

Göbeğe yakın kısma sıçan konur, üst katınada ısı verecek kömür, odun  parçası, sıçanlar sıcağı gördüğünde kaçacağı için kurbanın etini kemirmeye başlar. 
İşkence sonunda : Kurban ölür.


İşkence sandalyesi


Bu işkencede sandalye kullanılıyor ama ne sandalye;


Sandalyenin göğüs,kafa,karın,diz,bacak ,bilek bölümlerinde arkadan sıkmalı deri kemerler bulunuyor,ayrıca 700-1700 arası demir uç ve bu demirleri ısıtacak sistem yine sandalye üzerindeki sisteme dahil edilmiş.

Kurban sandalyeye oturtulup bağlandıktan sonra,önce kemerler sıkılıyor,sonrasında ise ısı yükseltilerek demirlerin kademeli olarak kızdırılması sağlanıyor.

Bu sistem 1800'lü yıllara kadar kullanılmış bir işkence yöntemidir.

İşkence raporu: Bu sandalyenin asıl amacı öldürmek değil, sadece suçları itiraf ettirmektir.Göğüs çengeli işkencesiNormalde ortaçağ'da kadınlar ile erkekler aynı işkenceler ile cezalandırsa da,kadınlara özel işkence metodları da mevcut, işte onlardan bir tanesi;

Kurban elleri ve ayakları bağlanır vaziyette ayakta bırakılır,sınra 2' veya 4'lü kancalar şeklinde göğüs uçlarına,ateş içinde kızdırılıp takılır.
Bu işlem sonunda göğüs uçları yanarak delinir,soğuyan uçlar daha sonra zincirler yardımıyla çekilerek göğüs uçlarının kopması sağlanır. Gerçekten çok kötü

İşkence sonucu: Sonuç göğüs uçlarındaki yaralardan akan kan,kurbanın kan kaybından ölmesine neden olur.

Tekerlek işkencesi

Kurbanları yavaş yavaş öldürmek için kullanılan en etkili işkence yöntemidir.


Önce kurbanın elleri,ayakları kırılır. Sonra kırılmış el ve ayaklarından tahta bir tekerleğe bağlanarak yüksek biryere asılır, kuşlara yem edilir. Cellat isterse gögüs kafesine vurup daha ölümcül bir şekilde ölümü bekletebilir.

İşkence sonunda: Kurban ya kuşlara yem olur, veya cellat tarafından öldürülür.


Testereli işkence
Bu işkence ortaçağ zamanındaki en kötülerinden biridir.

Kurban elleri arkadan bağlanır,ayaklarından asılır.

Sonrasında kanın kafa bölümünde çoğalması beklenir,bir süre sonra ağaç testeresi ile kurban bacak arasından kesilmeye başlanır.

Bazı cellatlar işkencenin uzun ve hemen ölümün gelmemesi için kurbanı karnına kadar keser ve bırakırmış, kurbanın iç organları yüzüne doğru geldikçe kurban yaşıyor olsa bile havasızlıktan ölürmüş.

İşkence sonunda : Yarıya kadar kesilip yaşayan varmı sizce ?

Kazığa oturtma işkencesi
Bu işkence türü halka açık şekilde yapılırdı.

Kurban elleri arkadan beline doğru bağlanır,bu ip ise makaralı bir sisteme bağlanırdı, ayaklar düz oturur vaziyette bağlanıp alt tarafa piramit şeklinde bir cisim getirilirdi.

Kurban veya suçlu utansın diye çırılçıplak bırakılırdı,daha sonra makara serbest bırakıldıkça anal bölgeye piramitin ucu girmeye başlardı, fakat bu kazığın şöyle bir özelliği vardı, hiç bir zaman temizlenmez veya yıkanmazdı, yapılan suça göre kazık daha derine sokulurdu.

İşkencenin sonucu: Kurban kazıkla ölmezdi, fakat pislikten dolayı enfeksiyon kaparak, zamana yayılan bir ölüm olurdu.

Bölme işkencesi

Geldik en kötü işkencelerden birine.
Zamanın en kötü işkencesi;


Ortaçağ İngiltere'de vatana ihanet suçu işleyenlere uygulanan cezadır
Suçlu / kurban düz bir masaya yatırılır,elleri ve ayakları halatlar yardımıyla 4 köşede bekleyen atlı süvarilere bağlanır. İşaret verildiğinde atlar koşmaya meyillenir ve kurban 4 parçaya bölünür.

Şayet bu olmaz ise atlar koşmaz ise o zaman cellatlar kurbanın heryerine öldürücü darbeler indirip ölümüne neden olurlar.

İşkence sonucu : Kurban 4'e bölünüyor.

Diz Bölücü


Engizisyon döneminin popüler işkence aracının ismi ve görüntüsü herşeyi anlatıyor: dizleri böl ve onları kullanılmaz hale getir. Dikenli iki odun parçasından oluşan diz bölücü, kurbanın dizinin ön ve arkasına yerleştirilerek kullanılırdı. Vidaların sıkıştırılması ile birbirine kenetlenen bu iki blok dizi ikiye ayırıyordu. Bu alet kurbanın diğer bölgelerinde de kullanılabiliyordu.

Kafa ezici


Kafanın üst bölüme yerleştirilmesinin ardından çene alt kısma koyulur üstteki vida yavaşça sıkıştırılır. İlk olarak dişler ve çene parçalanır. Daha sonra gözler yuvalarından fırlar. Son olarak ise kafatası çatlamaya başlar ve içindekiler bu kırıklardan dışarı dökülür.

Çöpçünün Kızı (Scavenger’s Daughter)

Çöpçünün kızı, Londra Kulesinin Teğmeni William Skevington tarafından icad edilmiştir. Metal bir çerçeveden oluşan aletin ortasına resimdeki gibi oturtulduktan sonra çerçeve kurbanın ağzından ve burnundan kan gelinceye kadar sıkıştırılmaya devam ediliyordu.


İspanyol Eşeği
İspanyol eşeği, tepesi sivriltilmiş tahta bir bloktan oluşuyordu. Kurban çıplak olarak sivri kısma eşeğe biner gibi oturtuluyordu ve ayaklarına ağırlık bağlanıyordu. Bu ağırlıklar kurbana uygulanmak istenen cezaya göre arttırılıp azaltılabiliyordu.
Küvet

Tarih boyunca "küvete oturtmak" diye bilinmiş. Suçlu bulunan kişi sadece başı dışarıda olacak şekilde tahta küvetin içine oturtuluyor. Ardından yüzü bal ve süt karışımı ile kaplanıyor ve sineklerin beslenmeye başlaması bekleniyor. Ayrıca kurban düzenli olarak besleniyor ki kendi bokunun içinde yüzebilsin. 

Sonuç: Birkaç günün ardından sinekler, kurtlar, böcekler derken kurban canlı canlı çürüyor.

Pirinç boğa

Sicilya boğası olarak da bilinen bu yöntem antik Yunan'da keşfedilmiştir. Yanında bir kapağı bulunan yekpare pirinçten imal döküm boğa. Kurban bu kapaktan boğanın içine yerleştiriliyor ve boğanın altında bir ateş yakılıyor ve çığlıklar içinde yavaş yavaş pişiyor. Boğanın özel dizaynı sayesinde kurbanın çığlıkları çok daha ekolu ve güçlü şekilde duyulabiliyor.

Çivili Tabut

Önden menteşeli, iç kısmı çivilerle kaplı, bir insanın rahatlıkla sığabileceği demir kabin olarak tasarlanmış bir işkence aleti. Her yönden kurbana saplanan çelik çiviler yüzünden içerideki kişinin herhangi bir yönde hareket etmesi olası değil. Sorgulamayı yapan kişi sorularına istediği cevapları alamadığında çivilerle kurbanı dürterek yüksek volümlü çığlıkları rahatlıkla alabiliyordu.

Rektal, Oral ve Vajinal Armut
Bu enstrüman diyafram için genişletilmiş bir vida mekanizması vardır. Maksimum kademeli iki veya üç elemanı vardır.

Bu enstrüman ağız ya da erkek kurbanların rektum ve kadın kurbanların vajina içine takılırdı. Bu ceza Rektal, oral veya vajinal uygulanırdı. Erkeklere oğlancılık suçu , kadınlara ise zina suçu üzerine verilirdi.

Timsah Makası

Timsah ağzı şeklinde yapılan bu işkence aleti vatan hainlerine veya devlat adamlarına suikast düzenlemiş ve başarılı olmuş kişiler üzerinde uygulanırdı. Görüntü itibariyle penseyi andıran bu timsah makasının içinde küçük küçük jiletler bulunmaktaydı. İşkence yönteminde ise timsah makası kızgın ateşte verilip suçlunun penisi koparılırdı. Böylelikle kurban kan kaybından ölürdü.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.