31.01.2017

DEPREM ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKENLER

Global Bilgiler  /  at  11:04  /  No comments

72 SAATLiK İLK YARDIM KİTİ 

YEMEK
Konserve;Portatif Ocak ve Malzemeleri,Konserver Açacağı,Battaniye,El Radyosu,Pil,Yangın Söndürücü,Flash Işıkları,Düdük,Aluminyum Folyo,Saat,Pusula,Harita,Kağıt,Kalem,Plastik Örtü, Dayanıklı Sağlam Ayakkabı,Yapıştırma ve Küçük Tamir Malzemesi Eldiven, Mum,Kibrit, Çakmak, Çivi, Çakı,Elbise,Sıhhi Malzemeler,Önemli İlaçlar. 

ÖNEMLİ AİLE DÖKÜMANLARI
Eğlencelik Eşya Oyun Kitapları,Para.Bütün Bunların Kapalı Plastik bir Kova içinde olması gerekmekte. 

EN ALTTA
Konserve,Yemek Pişirme Malzemeleri,Ocak ve Yakıt,Kağıt Tabak,Aluminyum Folyo,Çöp Torbaları,Tornavida, Çekiç,İp,Yapıştırıcı,Tel gibi Alet Edavat. 

ORTADA
Yiyecekler : Tereyağ,Fındık ezmesi,Bal,Kuru Meyva gibi yiyecekler;Sıhhi Malzemeler,Mumlar,Kibrit,Çakmak,Konserve açacağI,Çakı,Piller,Kağıt,Kalem,Kitap,Magazin,Basi t Oyalayıcı Oyuncaklar. 

EN ÜSTDE
Su,Flash Işık,Portatif Radyo,İlkyardım Kiti,İlkyardım Kitabı,Battaniye,İş Eldiveni,Kuru Yangın Söndürücü, Saat gibi Malzemeler Yerleştirilecek. 

OTONUZDA BULUNACAK MİNİK HAYATTA KALMA KİTİ:
- Şişelenmiş Su
- Battaniye
- İlkyardım Kiti
- İlaç
- Flash Işık,Piller
- Yangın Söndürücü
- Portatif Radyo
- Dayanıklı Yiyecek 

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.