1.02.2019

Ulusal eylem planlarının BMÇMS On Yıllık Stratejisi ile uyumlaştırılması (Alignment of NAPs with the UNCCD's Ten Year Strategy)

Global Bilgiler  /  at  14:03  /  No comments

Ulusal eylem planlarının 10 Yıllık Stratejinin beklentilerini karşılayacak şekilde revizyonu ve geliştirilmesidir. Taraflar konferansı 3/COP.8 saylı kararı ile sözleşmeye taraf ülkeleri, çölleşme ile mücadele ulusal eylem planlarını ve bu alandaki faaliyetlerini gözden geçirmeye ve 10 Yıllık Strateji ve bu stratejinin beş işlevsel amacı altondaki hedeflerle uyumlaştırmaya davet etmiştir. Taraflar konferansı, aynı kararıyla, ülkelerin ulusal eylem planlarını geliştirme ve uyumlaştırma çalışmalarının teknik ve finansal yardımlarla ve Küresel Mekanizmanın sağlayacağı uluslararası ve ulusal kaynaklarla desteklenmesini kararlaştırmıştır.

Share

0 yorum:

ZIRAI DON DOLU EROZYON ÇIĞ DÜŞMESİ SU TAŞKINLARI KURAKLIK HORTUMLAR SİS KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA ORMAN YANGINLARI HEYELAN SEL BASKINI YANARDAĞ PATLAMASI DEPREMLER TSUNAMİ TRUF MANTARI KUŞ CENNETİ NEMRUT KRATER GÖLÜ COMBATING DESERTIFICATION

Copyright © 2013 Global Bilgiler. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.